Prisijungimas prie inžinerinių tinklų


Vandentiekio ir nuotekų tinklų, klojamų namų valdos ribose, suprastinto
projektavimo ir statybos reglamentas (tvarka)

1. Bendrosios nuostatos.

1.1. Tvarka nustato pagrindinius principus, pagal kuriuos vykdomas namų valdos ribose įrengiamų vandentiekio ir nuotekų tinklų, jų išvadų ir įvadų į namų valdos statinius projektavimas, statyba, vandentiekio ir nuotekų tinklų prijungimas prie už sklypo ribos esančių vandentiekio ir nuotekų tinklų.

2. Projektavimo sąlygos.

2.1. Klientas tiesiogiai kreipiasi į UAB „Aukštaitijos vandenys“ (toliau - Tiekėjas), parašydamas nustatytos formos prašymą vandentiekio ir nuotekų tinklų projektavimo sąlygoms (toliau - PS) gauti. Kartu su prašymu Klientas pateikia:

  • žemės sklypo nuosavybės teisę ar kitą valdymo ir naudojimo teisę patvirtinančius dokumentus;
  • statinių išdėstymo planą sklypo ribose; 
  • pažymą apie Nekilnojamo turto registre įregistruotus statinius (butus, patalpas) ir teisę į juos; 
  • žemės nuomos, subnuomos, panaudos sutartis (jei tokios yra); 
  • vandentiekio ir nuotekų tinklų, prie kurių numatomas prisijungimas, savininkų raštiškus sutikimus.

2.2. Tiekėjas per 10 dienų parengia PS (PS rengia UAB „Aukštaitijos vandenys“ gamybos ir technikos skyrius).

3. Projektas.

3.1. Pagal gautas PS rengiamas suprastintas vandentiekio ir nuotekų tinklų projektas (toliau- Projektas). Projektą gali rengti pats Klientas ar jo šeimos nariai, turintys aukštąjį, aukštesnįjį (spec. vidurinį) techninį išsilavinimą (nebūtinai projektuotojas, turintis licenciją) arba pasamdytas projektuotojas. Suprastintas Projektas - tai vandentiekio ir nuotekų tinklų schema su paaiškinimais.
3.2. Projektas derinamas su Tiekėjo, kitų sklypo inžinerinių tinklų savininkų ar eksploatuojančių organizacijų (jeigu tai būtina) įgaliotais asmenimis ir įgaliotu savivaldybės administracijos valstybės tarnautoju. Derinimo rezultatai (įrašai) fiksuojami pateiktoje tinklų schemoje.

4. Statyba.

4.1. Tinklų įrengimui pradėti statybos leidimo nereikia. Darbus galima pradėti turint nustatyta tvarka suderintą suprastintą Projektą.
4.2. Leidimo žemės kasinėjimo darbams būtinumą nustato Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybės Nuolatinės statybos komisijos atstovai.
4.3. Tinklus įrengti gali pats Klientas, turintis 3.1 punkte nurodytą išsilavinimą, arba samdytas rangovas, turintis atitinkamą kvalifikaciją.
4.4. Darbų pradžioje Klientas prašo geodezinius darbus vykdančios įmonės, kad ji parengtų klojamų požeminių tinklų išpildomąją geodezinę nuotrauką.
4.5. Klientas informuoja Tiekėjo atstovus (tel. (8-45) 586627) apie darbų vykdymo pradžią ir kviečia priimti sumontuotus, bet neužpiltus gruntu vamzdynus.
4.6. Prieš atkasant veikiančius Tiekėjo vandentiekio ir nuotekų tinklus dėl Kliento tinklų prijungimo, kviečiami Tiekėjo atstovai (tel. (8-45) 586627).

5. Naujai įrengtų Kliento vandentiekio ir nuotekų tinklų įforminimas.

5.1. Baigus statybos darbus, Klientas pateikia Tiekėjui vandentiekio ir nuotekų tinklų geodezines nuotraukas (du egzempliorius) grafinėje ir (vieną egzempliorių) skaitmeninėje formoje diskelyje.
5.2. Klientas kviečia Tiekėjo atstovus „Vartotojams nuosavybės teise priklausančių vandentiekio ir nuotekų tinklų prijungimui prie bendrovės eksploatuojamų tinklų, jų tinkamumui eksploatuoti ir sutarties sudarymui būtinų sąlygų įvykdymo akto“ surašymui.

6. Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sutarties sudarymas.

6.1. Klientas ir Tiekėjas sudaro sutartį dėl paslaugos pagal kliento prašymą ir tampa Abonentu.

Visi 4.png
Jūs apie mus...
AV el. paštas


GRĮŽTI Į VIRŠŲ
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.