Atsiskaitymo tvarka ir būdai


Atsiskaitymo tvarka ir būdai gyventojams

Atsiskaitantiems pagal geriamojo vandens apskaitos prietaisus

UAB „Aukštaitijos vandenys“ nuo 2020 m. lapkričio 1 d. Panevėžio miesto ir rajono gyventojams pateikia sąskaitas už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas. Vartotojamsi reikia mokėti sąskaitoje nurodytą sumą už praėjusį mėnesį suteiktas paslaugas ir deklaruoti einamojo  mėnesio geriamojo vandens skaitiklių rodmenis.

Gyventojai turi deklaruoti einamojo mėnesio  skaitiklių rodmenis, užpildydami „Mokėjimo nurodymas pervesti įmoką“ ir „Mokėjimo patvirtinimas“ dalyse skaitiklių rodmenis „Iki“, „Skirtumas“, langelyje „Mokama suma“ įrašyti sumą, kurią rengiasi mokėti. Rodmenis reikia deklaruoti tik sveikais skaičiais (be skaičių po kablelių). Jei sąskaitoje įrašyta permoka ar langelyje „Mokėti“ yra nulis, mokėti nereikia, tačiau vartotojas skaitiklių rodmenis turi deklaruoti telefonais (8 45) 58 66 24, (8 45) 58 66 25 arba elektroniniu paštu gyventojams@avandenys.lt.

UAB „Aukštaitijos vandenys“ siūlo atsisakyti popierinių sąskaitų (tuo prisidėsite prie aplinkos išsaugojimo!). Vartotojus, pageidaujančius gauti sąskaitas elektroniniu formatu, prašome:

 1. Kreiptis į UAB „Aukštaitijos vandenys“ pardavimo tarnybą ir užpildyti prašymą dėl sąskaitų pateikimo elektroniniu paštu (darbo laikas pirmadieniais – ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val.be pietų pertraukos, penktadieniais 7.00 – 16.00 val. be pietų pertraukos) arba
 2. parašyti prašymą ir atsiųsti el. paštu gyventojams@avandenys.lt, kuriame turi būti nurodyti šie duomenys:
 • mokėtojo kodas,
 • vardas, pavardė,
 • tikslus adresas,
 • el. pašto adresas, kuriuo norite gauti sąskaitą.

Taip pat būtinas sutikimą patvirtinantis sakinys:

„Atsisakau popierinių sąskaitų pristatymo už UAB „Aukštaitijos vandenys“ suteiktas paslaugas ir pageidauju, kad sąskaitos būtų pateiktos elektroniniu būdu į nurodytą el. pašto adresą. Patvirtinu, kad pateikti duomenys yra teisingi“.

Sąskaitą už suvartoto geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą būtina apmokėti ir deklaruoti einamojo mėnesio rodmenis ne vėliau kaip iki mėnesio paskutinės kalendorinės dienos.

Geriamojo vandens ir nuotekų kiekis deklaruojamas:

 • apmokant už paslaugas mokesčių surinkimo vietose;
 • mokant internetu, sudarius elektroninės bankininkystės sutartis bankuose;
 • bendrovės telefonais (8 45) 58 66 24, (8 45) 58 66 25.
 • Sudariusiems E. sąskaitos pateikimo ir automatinio mokėjimo sutartį bei atsiskaitantiems avansiniu mokėjimu, geriamojo vandens ir nuotekų kiekis priskaitomas pagal pasirašytą susitarimą.

Atsiskaitantiems pagal vidutinį suvartojamo geriamojo vandens kiekį (normą)

Panevėžio miesto ir rajono gyventojai, kurių gyvenamosiose patalpose nėra įrengtų geriamojo vandens apskaitos prietaisų, už patiektą geriamąjį vandenį ir suteiktas nuotekų tvarkymo paslaugas per ataskaitinį laikotarpį atsiskaito pagal nustatytą vidutinį bendrovės veiklos teritorijoje suvartojamo geriamojo vandens kiekį (normą). Vartotojams pateikiamos sąskaitos. 

Išsamesnė informacija teikiama bendrovės tel.: (8 45) 58 66 24, (8 45) 58 66 25.

Atsiskaitymo tvarka ir būdai įmonėms

Įmonės, įstaigos, organizacijos, daugiabučių namų savininkų bendrijos ir kt. geriamojo vandens suvartojimą gali deklaruoti:

 • prisijungus klientų savitarnos svetainėje  "Mano vanduo",
 • elektroniniu paštu deklaravimas@avandenys.lt,
 • bendrovės telefonais (8 45) 58 66 24, (8 45) 58 66 25,
 • automatiniu dalinių E.sąskaitų mokėjimo būdu, sudarius E.sąskaitos pateikimo ir automatinio mokėjimo sutartį.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-29 11:59